wtorek, sierpnia 05, 2014

Watch Dogs na Radeonie HD7790 - ustawienia optymalne i ustawienia ultra - test.

Witam,

Jak już wiadomo z artykułu pod linkiem TUTAJ Watch Dogs na 4GB ramu nie radzi sobie zbyt dobrze, nic dziwnego, jeśli minimalnie zalecane jest 6.
Po dokonaniu lekkiego upgradu pamięci do 8 GB testuję grę ponownie, efekt jest oszołamiający, bo wszystko działa tak jak powinno.
Po załadowaniu gry maksymalna ilość zajętej pamięci jaką wskazał windowsowy menedżer zadań to średnio 5,5 GB, czasem nieco ponad 6 GB. Podejrzewam, że w takich sytuacjach komputer posiadający dokładnie 6 gigabajtów, również będzie dostawał czkawki, choć nie tak częstej jak przy 4...

Platforma testowa:
Intel Core i5-2400
ASUS Radeon HD7790 1GB
8GB RAM
Windows 8.1 64-bit
>Szczegóły pod tym linkiem<

Ustawienia optymalne


To teraz do konkretów, na pierwszy ogień ustawienia optymalne, czyli takie których raczej nie będzie potrzeby obniżać, a podwyższenie może powodować ewentualne klatkowanie.

Tekstury: ŚREDNIE / MEDIUM - karta nie ma tyle własnej pamięci by ogarniać lepsze.

Poziom detali - Średnie
Cienie - Wysokie
Odbicia - Wysokie
Okluzja otoczenia  - Wysokie +
Woda - Wysokie
Rozmycie i Głębia pola - Wyłączone. (Nie używam bo ogólnie te efekty w grach mnie denerwują, jednak jak ktoś chce, może spróbować)


Ustawienia ultra


Jako że gra chodzi w końcu normalnie to Voltek nie wytrzymał by długo gdyby nie spróbował odpalić jej na ultra.

Tekstury: ULTRA

Ustawienia w grze Ultra oraz Ambient Occlusion z MHBAO zmienione ręcznie na HBAO+ Wysokie.
Efekt ostateczny jest taki, że gra chodzi tragicznie, ale i tak lepiej niż gdy miała za mało pamięci, gra ostro klatkuje, bo karta jest zbyt mało wydajna, ale nie się zacina tak jak podczas silnego obciążania dysku wykorzystaniem pliku stronicowania.
@Update.
Właśnie pojawił się gameplay z misji zlecenia machera, tej samej którą można zaprezentowałem na filmie Watch Dogs on Dual Core Pentium >KLIK<, dlatego zapraszam do porównania:I to by było na tyle w tej notce, pozostaje tylko czekać aż na powyższych filmikach pojawi się 2000 wyświetleń tak jak na tym pierwszym :)


~Volteski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates