sobota, marca 12, 2016

Pierwszy etap regeneracji głośników. [Wiosenna Nuta #2]

Witam,

Ktoś wspominał o projekcie Wiosenna Nuta? Po roku zwłoki postanawiam napisać coś więcej, aniżeli w zeszłorocznym wstępniaku.

Czego dokonałem w obecnej chwili?
Przygotowałem małą sesję zdjęciową, z początku plan zakładał zdjęcie obecnej warstwy na brzegu membrany i pomalowanie czarnym sprejem całości, jednak membrana stała się w ten sposób bardzo słaba, aż postanowiłem po prostu zerwać ją, wyciąć, cokolwiek zrobić, by się pozbyć bebechów głośnika.

Sesja objęła jeden z pary głośników.

Stan przed operacją:

Pierwsza próba zdarcia pierwszej warstwy, było to świecącym kawałkiem papieru o gumowej konsystencji. Nie wiem jak to opisać, lecz membrana dzięki temu jest sztywna, a sam materiał jest ciągliwy, coś jak silikon - dobre rozwiązanie, chociaż w moim przypadku odnowiony głośnik nie będzie już przypominał tego co tutaj.Pierwsze próby usunięcia kopułki. Jest to kawał mocnego surowca, który trudno było po prostu odkleić.

Na zdjęciach widać, że ochronna warstwa zostałą naniesiona już po zaklejeniu kopułki. Pod nią, wciąż widać oryginalną fakturę tektury.

Tutaj już po zdarciu warstwy wokół kopułki, jej resztki wciąć widoczne.

Całość po operacji, po wyszlifowaniu zewnętrznej ramki kosza z resztek sparciałej pianki.Widać resztki rdzy, jednak na tym etapie może być.

Obklejenie kosza wokół:

Cewka zablokowana kawałkami papieru, aby się nie ruszała.


Cewka zaklejona taśmą, by do środka nie naleciało farby.

Jednak tak jak wspomniałem wcześniej, plan malowania spalił na panewce, na szczęście nie na cewce, ale cewka została wymontowana i czekała na pomiary, aż kupię suwmiarkę...


...Kupiłem suwmiarkę, jakoś tak po roku i znam już wymiary, jednak to już materiał na kolejną notkę.

Tak prezentuje się kwestia regeneracji głośnika w chwili obecnej, chciałem już wrzucić te zdjęcia, by popchnąć całość do przodu, tak więc dziękuję za uwagę i do następnego !

~Volteski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates