piątek, marca 01, 2013

Destroy IT! Czyli jak rozkręcić Samsung'a SGH L760

Oto jest towar o którym wspomniałem - załapałem się na otrzymanie tego modelu, jak i pewnego innego, o który opowiem kiedy indziej. Zacznijmy zatem!

Samsungi na ogół nigdy mi sie nie podobały, przedstawiony model też jest taki sobie, ale tu nie codzi o kwestie wizualne, tylko o to, by sprawdzić ile piękna (czyt. kurzu) posiada w swoim wnętrzu.

Oto wszystko, czego użyłem podczas całego procesu:
-Telefon.
-Mały krzyżak
-Coś do pomocy przy podważaniu różnych elementów obudowy (Tu: mały śrubokręt płaski)
...pocharatany tył
Niezbyt ambitny przód...

Tyle do powiedzenia na wstępie, przejdźmy do procesu dezintegracji.
1. Zdejmujemy tylną klapkę baterii.

2. Wyjmujemy baterię.

3. Zdejmujemy zaślepkę na dole obudowy (jest doklejona) 
Widoczne moje próby wcześniejszego rozbrojenia.

4. Odkręcamy wszystkie 7 śrubek,

5.Po wykonaniu punktu 4. należy delikatnie zdjąć obudowę (Uwaga! zdejmujemy od strony dolnej telefonu, tzn. tam gdzie była zaślepka i śrubki 1. 2. i 3.!)

6. Gdy dotrzemy do środka, trzeba koniecznie odpiąć taśmę klawiatury (1) a następnie odkręcić klejne śruby (2. i 3.)


7. Można oddzielić płytę główną od korpusu, aczkolwiek należy pamiętać, aby ostrożnie rozłączyć taśmę przedniej klapki by jej nie rozerwać! Przy okazji tego kroku wyjmujemy klawisze przycisków bocznych, mi wyleciały same podczas rozkręcania ;)

Widzieliśmy płytę od strony spodniej, od strony górnej (względem leżącego telefonu) będzie podobna do tej na poniższym obrazku:

8. W tym kroku przychodzi kolej na kolejne cztery śrubki, odkręcamy je zatem.

9. Teraz można zdjąć klapkę, lecz należy zwrócić uwagę na dwa zaczepy korpusu - należy przesunąć korpus w stronę od śrubek do zaczepów, bowiem w przeciwną stronę są skierowane.

Zdjęty element wygląda tak:

10.Zdejmujemy klawiarurę, siedzi solidnie w korpusie dzięki specjalnym tasiemkom, które są doklejone od strony spodniej - bez problemu można je zdjąć.

11.Przednią część korpusu rozłożymy odkręcając cztery śrubki (dwie znajdują się pod gumowymi zaślepkami) - oznaczone na zielono, i odhaczając dwa zatrzaski - zaznaczone na czerwono:

12. Po odjęciu klapki spotyka nas niespodzianka - aby kontynuować rozkręcanie należy delikatnie odpiąć taśmy wyświetlacza i klawiatury (Kolor zielony)
13Sama klawiatura trzyma się przy pomocy zatrzasków po obu jej stronach, więc wystarczy lekko odhaczyć i klawiaturka wyjdzie. (kolor pomarańczowy)

14. Jedynym elementem jaki pozostał do wydzielenia jest wyświetlacz. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można go łatwo wyciągnąć, okazuje się, że został wklejony na miejsce i chwilę trzeba się pomęczyć by ostrożnie wyjąć bez uszkadzania, ale i tak nie zajmuje to długo ;)

Całość po rozłożeniu wszystkiego na cżęści w podstawowym zakresie (nie wnikałem tu w demontaż drobnych układów takich jak głośnik i inne, ponieważ łatwo to zrobić posiadająć cały zestawi w takim stanie jek na poniższym zdjęciu)

~Volteski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates