wtorek, maja 21, 2013

Xbox One, multimedialne centrum i odtwarzacz VHS na Blu Ray - Tylko od Microsoft.

Wtorek, 21 maja, godzina 19 czasu polskiego Don Mattrick wychodzi na scenę, gromkie brawa widowni, w powietrzu gorąca atmosfera, miliony oglądaczy transmisji na żywo z siedziby Microsoftu oczekuje informacji o następcy Xbox 360. Prezenter wspomina trochę o klasycznym Xbox'ie, więcej o X360 oraz o innowacyjności Kinect'a. Z jego ust wypłynęły dwa magiczne słowa, na ekranie pojawiło się logo:

Istniały plotki jako, że nowy Xbox miał zwać się Infinite, jak okazało się nie Nieskończoność, lecz One, szczerze: było blisko, bo tylko o x=∞-1 za dużo. Oto kilka zdjęć pokazowych - ładnie wygląda ? Moim zdaniem nie źle.

Kinect - Kanciasty styl konsoli i w tym wypadku trzeba przecież zachować.


Wygląd pada poza nowym designem rzuca w oczy jeszcze jedną różnicę - krzyżak który wreszcie wygląda tak jak się go potocznie nazywa.

Podczas pokazu Yusuf Mehdi prezentował szybkość wykonywania poleceń głosowych i co trzeba przyznać, wszystko podczas pokazu prezentowało się bardzo dobrze, mimo to nie jest pewne, czy konsola będzie wspierać nasz ojczysty akcent przy posługiwaniu się językiem angielskim.
To na tyle soczystego nawijania, poniżej potwierdzona specyfikacja, czyli sprzęt jaki Microsoft zapakował do Pudełka numer Jeden:
-Ośmiordzeniowy procesor z pięcioma bilionami tranzystorów (tak zadeklarowano, chociaż nie wiem komu ta wiedza potrzebna)
-8 GB pamięci operacyjnej
-Gniazdo wejścia i wyjścia HDMI
-Wbudowane Wi-Fi
-Interfejs USB 3.0
-Napęd BLU-RAY (szczelinowy)
-Dysk twardy 500 GB

Podczas trwania konerencji można było ujrzeć trailery gier Electronic Arts Sports które mają być eksluzywne na Xbox One. Forza 5 oraz Call of Duty Ghosts także zostaną wydane na ta platformę.

~Volteski.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates