środa, marca 18, 2015

Gangstar Vegas - Porównanie graficzne medium / high settings oraz przypomnienie starych czasów.

Notka została stworzona w celu zaspokojenia rządzy ciekawskich osobników, 
których pewnie wielu nie ma, ale jeśli któryś z czytelników trafił na ten post 
w związku z celowym wyszukaniem takowego porównania graficznego, 
proszę o komentarz! ;)

Witam,

Kojarzy ktoś serię Gangstar?
Dawno temu, gdy byłem jeszcze posiadaczem poczciwej, choć gównianej zarazem, Nokii 5200, natknąłem się na grę z tej serii, miała podtytuł Crime City. Rozgrywka w Gangsterach polega na wykonywaniu misji w otwartym dla gracza mieście. Formułka znana już z serii GTA. Tylko jeszcze wtedy nie wiedziałem co to jest GTA. Ach, ile to się noł lajfiło na komórze, po co telefon do dzwonienia jak można było z gierki pykać?
Ale do dzwonienia Nokia ta dawała radę również, choć nie obywało się bez problemów natury technicznej.
Po latach spotykam znany tytuł w Androidowej formie, Gangstar Vegas to darmówka zawierająca mikropłatności, choć wydano do tej pory również inne, pełnopłatne części, jednak o nich kiedy indziej.

W grudniu ub.r. w moje łapy wpadł nowy telefon, nie najgorszy low-end, co baterię pożera na śniadanko, a podjada również między posiłkami. W przerwach od podjadania również podjada. No, a na pewno nie jest energooszczędny, bo jeśli wytrzymał kiedykolwiek cały dzień na jednym ładowaniu, to nie obyło się bez doładowywania w miedzyczasie. Tak, to jest właśnie Samsung GT-i9070, znany jako Zaawansowany Es, tyle że po angielsku brzmi to trochę inaczej, być może lepiej, a może tylko inaczej.

W Marcu trafiło się coś nieco odmiennego. Bardzo odmiennego, w pierwszej chwili pomyślałem, że u mnie w łazience ktoś zmieniał wystrój i zdzierał wszystko ze ścian, razem w płytkami. Bo Sony Xperia M2 jest jak taka płytka łazienkowa właśnie, a jeśli nawet nie, to doskonale nadaje się pod budowę Smart-łazienki z elementami wystroju w postaci różnych wersji kolorystycznych. (Co ciekawe jednostkę: metr kwadratowy oznacza się małą literką m z dwójeczką w indeksie górnym - [ m² ]. Widać, że Japończycy mają inny system miar i dali duże M ze zwykłą dwójeczką bez żadnego indeksu i tak to wygląda: [ M2 ] - oni chyba już zawsze będą myśleli po swojemu. Ale niech im będzie. Zresztą, gdy będę chciał naprawić to co Pan Andrzej spierniczył, i powiem, że powierzchnia ścian u mnie jest taka i taka i potrzecuję tyle i tyle płytek, to ekspedient w Castoramie/lub Salonie Sony raczej nie będzie się zastanawiał, czy wymawiam przez duże, czy małe "m", bo i tak ostatecznie na jedno wychodzi.)

Chciałbym zaprezentować różnice w wyglądzie tej samej gry na różnych platformach, przygotowałem kilka skrinów w różnych miejscach mapy, różnice są widzialne gołym okiem. Warto podkreślić, że konkurent po lewej odpowiada słabszej konfiguracji, a ten po prawej - mocniejszej. Ten pierwszy ledwo radzi sobie z działaniem gry, tymczasem drugi, nie ma problemu z utrzymaniem płynności.
Rozdzielczość ekranu i jedyne możliwe do zmiany ustawienia graficzne, zostały podane poniżej.

Jakość grafiki, porównanie dla ciekawskich, wnioski pozostawiam do własnej interpretacji.


Medium/800x480
High/960x540
Samsung Galaxy S Advance - Low-end
versus
Mid-end - Sony Xperia M2
Na koniec screen z em dwójki, ładny księżyc to chyba rarytas nie do osiągnięcia na ustawieniach medium, dlatego drugiego screena brak.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates